Valgustuse projekteerimine

Igapäevaselt oma argises rütmis ringi liikudes tajume, kui suur roll on heal valgustusel meie ümber. Isegi kõige standardsematel objektidel on mitmeid erinevaid muutujaid, mis vajavad arvesse võtmist. Visioonist parimate lõpplahendusteni viivad meid varasemad kogemused, põhjalikud teadmised valgustitest ja valgustamisest ning pidevalt värske infoga kursis püsimine.

Edites pakub arhitektuurseid ja taristuvalgustuslahendusi ning nii sise- kui välisvalgustuse projekte.

Arhitektuurne valgustuslahendus:

 • väljakute, parkide ja hoovide valgustus
 • monumentide ja skulptuuride valgustus
 • fassaadide valgustus
 • büroode ja kaubanduspindade valgustus
 • avalike hoonete, vabaaja- ja ostukeskuste valgustus
 • erihoonete, muuseumite, kontsertmajade, spordikeskuste valgustus
 • eramute, kortermajade valgustus

Taristu valgustuslahendus:

 • linnatänavate valgustus
 • maanteede valgustus
 • viaduktide ja tunnelite valgustus
 • kergliiklusteede valgustus
 • parklate ja laadimisalade valgustus

 

Meie töö algab planeerimisest ja kontseptsiooni loomisest. Koostöös kliendiga jõuame paigalduslahendusteni ja spetsifitseerime tooted ning teostame valgustustehnilised arvutused. Juhul kui sa ei tea veel päris täpselt, millist valgustuslahendust sa vajad või on mõni keerukam ülesanne käsil, saame pakkuda konsultatsiooni teenust.

Tehtud tööd

Tanuma tn 74 mänguväljaku valgustuse projekteerimine

Haaberstisse rajatud mänguväljak asub keset rohelust. Mänguväljaku valgustuse lahenduse peamine eesmärk oli luua turvaline ja meeldiv keskkond kasutades ümbrusega hästi sobituvaid valgusteid. Valgustuse valikul oli määrav kõrge valguse kvaliteet ja värviedastus, selleks, et mänguväljaku atraktsioonid oleksid hästi tajutavad.

Peetri pargi valgustus

Planeeritud Peetri pargist saab mitmekülgne ajaveetmise koht. Spordihuvilised saavad mitu uut ala nii jõutreeninguteks, pallimängudeks kui ekstreemspordiks. Lastele valmib lennujaama lähedusest inspireeritult lennukite õhkutõusu teemaline mänguala. Jalutuskäikude nautijatele pakub silmailu värvilise valgusmänguga purskkaev.  Pargi valgustuse kavandamisel võeti aluseks erinevad tegevused ja nende alusel töötati välja sobiv valgustuslahendus silmas pidades funktsionaalust ja omanäolisust. Tehtud ehitusprojektiga lahendasime pargi välisvalgustuse, ajutiste ürituste püsitoitekilbid, nõrkvoolu välisvõrgu ja videovalve lahenduse.

Kehra spordihoone spordisaali valgustus

Kehra spordisaalis peetakse sageli tipptasemel käsipalli võistlusi, millest tehakse ka spordiülekandeid. See seadis valgustite kvaliteedile kõrgemad nõuded, et spordi tegemisel valgustus ei oleks pimestav ning võistlustest edastatav telepilt oleks kvaliteetne ega väreleks.

Toomemäe pargi ja mänguväljaku valgustus

Tartu linna üheks sümboliks kujunenud Toomemäe park saab värskendust uute valgustite näol. Muinsuskaitse hoiab linna imidžit tellides ajaloohõngulise välimusega pargivalgustite valgustusprojekte. Sel korral oli ülesanne lahendada 42 valgusti vahetus kasutades „Tartu“ valgusteid.

Keeritigi pargi valgustus

Antsla linn saab peagi kaunilt korrastatud pargi, mida on mõnus ka õhtusel ajal nautida. Valgustuse kaudu loodi meeldiv õhkkond nii tiigi ääres jalutamiseks, turvaliselt koolitee läbimiseks kui ka spordiplatsil treeninguteks.

Harku valla tänavavalgustuse taristu renoveerimine

Projekti eesmärk oli Harku vallas tänavavalgustuse taristu parimal ja mõistlikumal viisil uuendamine, muutes seda oluliselt energiasäästlikumaks. Projekti käigus asendati 33 juhtimiskilpi uute polüester kilpidega ja 1406 kõrgrõhu-naatriumlampidega valgustit leed valgustitega.

Tartu Vana-Jaani kalmistu rekonstrueeritava väravaehituse ja allee valgustusprojekti koostamine

Tartus Raadi kalmistu ühe osa renoveerimisplaanide hulka kuulus ka kalmistu värava taastamine sarnaselt sõjaeelsele originaalile. Värava majesteetliku välimuse rõhutamiseks ning viimse puhkepaiga austamiseks sai väljatöötatud eriline valgustuslahendus kasutades pollarvalgusteid ja goboprožektorit.

Gruusia haljaku välisvalgustus

Tallinna kesklinna rajatakse Gruusia haljak. Linnapilti rohelust lisavalt ja hoolikalt disainitud parki on arhitekti poolt planeeritud mitmeid Gruusia sümboleid, mis omavahel moodustavad põneva terviku. Valgustuse kaudu saab anda kaunile pargile veel viimase lihvi erinevaid elemente veelgi esile tõstes ja neid omavahel sidudes.

Tallinnas, Laagna tee 8 ja Laagna tee T12 vahel Ilvese trepi valgustus

Ehitusprojektiga lahendati Tallinna linnas Laagna tee 8 ja Laagna tee T12 kinnistute vahel paikneva rekonstrueeritava Ilvese trepi valgustus. Valgustus lahendati kolme uue leedvalgustiga võimsusega 39 W, mis paigaldatakse 6 m kõrgustele metallpostidele.

Gonsiori tänavavalgustuse rekonstrueerimine

Eesti esimene muutsuunarajaga tänav on Tallinna keskilnnas asuv Gonsiori tänav. Värskelt valminud tänavale valgustuslahenduse projekteeerimise töö oli täis pidevat suhtlust tellijaga ning teiste eriosade projekteerijatega. Kõik selle nimel, et uudne lahendus saaks paindlik ja mugav kasutada. 

Ridala bussipeatuste autonoomne valgustus

Hõreda liiklusega piirkondades tasub kaaluda autonooltoitel valgustuslahendusi. Ridala vallas valiti maakonnaliinide bussipeatustesse päikesepaneelidest toite saavad leedvalgustid, millele paigaldati lisaks programmkell ja liikumisandur koos aegreleega, et oleks võimalik valgustus busside liikumise välisel ajal hämardada.